Bulgin PXM7011/10S/CR/0507
PXM7011/10S/CR/0507 picture photo
Mfg. Part Number
PXM7011/10S/CR/0507
Brief Description
CONN HSG RCPT FLEX 10POS SKTS
Datasheet Download
PXM7011/10S/CR/0507.pdf
Availability of PXM7011/10S/CR/0507
QUANTITY
PXM7011/10S/CR/0507 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7011/10S/CR/0507
Internal Part NumberEIS-PXM7011/10S/CR/0507
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7011/10S/CR/0507
Related LinksPXM7011/1, PXM7011/10S/CR/0507 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7011/10S/CR/0507 Details Description
Related parts for PXM7011/10S/CR/0507
DIODE ZENER 43V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X5R 0508 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C/SRL 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.019 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 8.2UF 20% 125V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 2POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf