Vishay/Dale CRCW12103R32FKEA
CRCW12103R32FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R32FKEA
Brief Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R32FKEA.pdf
Availability of CRCW12103R32FKEA
QUANTITY
CRCW12103R32FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R32FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R32FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R32FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103R32FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R32FKEA Details Description
Related parts for CRCW12103R32FKEA
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
NAIL CLIP .138'' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
IGBT 1100V 60A 250W TO247 datasheet.pdf