Bulgin PXM7011/10S/CR/1113/SN
PXM7011/10S/CR/1113/SN picture photo
Mfg. Part Number
PXM7011/10S/CR/1113/SN
Brief Description
CONN RCPT FLEX 10POS FOR SKTS
Datasheet Download
PXM7011/10S/CR/1113/SN.pdf
Availability of PXM7011/10S/CR/1113/SN
QUANTITY
PXM7011/10S/CR/1113/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7011/10S/CR/1113/SN
Internal Part NumberEIS-PXM7011/10S/CR/1113/SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7011/10S/CR/1113/SN
Related LinksPXM7011/10S, PXM7011/10S/CR/1113/SN Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7011/10S/CR/1113/SN Details Description
Related parts for PXM7011/10S/CR/1113/SN
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN FMALE RCPT 5PS FRONT PNL MT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 65.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 11K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf