Bulgin PXM7012/10P/CR
PXM7012/10P/CR picture photo
Mfg. Part Number
PXM7012/10P/CR
Brief Description
CONN RCPT PNL MNT 10POS W/PINS
Datasheet Download
PXM7012/10P/CR.pdf
Availability of PXM7012/10P/CR
QUANTITY
PXM7012/10P/CR Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7012/10P/CR
Internal Part NumberEIS-PXM7012/10P/CR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions10
Contact Size-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7012/10P/CR
Related LinksPXM7012, PXM7012/10P/CR Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7012/10P/CR Details Description
Related parts for PXM7012/10P/CR
TRANS NPN 50V 0.5A MINI 3P datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE ASSY AMPTRAC DUP SC XG 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf