Bulgin PXP6011/16S/CR/0709
PXP6011/16S/CR/0709 picture photo
Mfg. Part Number
PXP6011/16S/CR/0709
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 16POS SKT
Datasheet Download
PXP6011/16S/CR/0709.pdf
Availability of PXP6011/16S/CR/0709
QUANTITY
PXP6011/16S/CR/0709 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXP6011/16S/CR/0709
Internal Part NumberEIS-PXP6011/16S/CR/0709
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXP6011/16S/CR/0709
Related LinksPXP6011/1, PXP6011/16S/CR/0709 Datasheet, Bulgin Distributor
PXP6011/16S/CR/0709 Details Description
Related parts for PXP6011/16S/CR/0709
RES SMD 13.3KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2X2 10MSOP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 40A AC datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 24POS SMD datasheet.pdf
37 POS HOOD C/W SLIDE LOCK datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
ANLG TMR 50X36X56.7MM .15MIN-30H datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf