CUI Inc. PYB15-Q24-D15-H-U
PYB15-Q24-D15-H-U picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q24-D15-H-U
Brief Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W UFRM
Datasheet Download
PYB15-Q24-D15-H-U.pdf
Availability of PYB15-Q24-D15-H-U
QUANTITY
PYB15-Q24-D15-H-U Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q24-D15-H-U
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q24-D15-H-U
RoHS InformationPYB15-U Series Cert of Compliance
Standard Package32
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-U
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output±15V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)15 VDC @ 500mA
Output - 2 @ Current (Max)-15 VDC @ 500mA
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency89%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q24-D15-H-U
Related LinksPYB15-Q2, PYB15-Q24-D15-H-U Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q24-D15-H-U Details Description
Related parts for PYB15-Q24-D15-H-U
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO215AA datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 5V datasheet.pdf
IC MPU MOB CELERON 300MHZ 495BGA datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 4POS R/A SOCKET 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 1.2A 100 MOHM TH datasheet.pdf