CUI Inc. PYB15-Q24-D5-H-DIN
PYB15-Q24-D5-H-DIN picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q24-D5-H-DIN
Brief Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W DIN
Datasheet Download
PYB15-Q24-D5-H-DIN.pdf
Availability of PYB15-Q24-D5-H-DIN
QUANTITY
PYB15-Q24-D5-H-DIN Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q24-D5-H-DIN
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q24-D5-H-DIN
RoHS InformationPYB15-DIN Series Cert of Compliance
Standard Package40
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-DIN
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output±5V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)5 VDC @ 1.5A
Output - 2 @ Current (Max)-5 VDC @ 1.5A
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 1.03" H (76.0mm x 31.5mm x 26.1mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q24-D5-H-DIN
Related LinksPYB15-Q24, PYB15-Q24-D5-H-DIN Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q24-D5-H-DIN Details Description
Related parts for PYB15-Q24-D5-H-DIN
TVS DIODE 171VWM 274VC AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR DRVR/WINDOW 72-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 1.8VOUT 15A PIN datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.339W SOT963 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 8CH 16HXSON datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 52.5VC P600 datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 20V SMD datasheet.pdf