CUI Inc. PYB15-Q48-S5-H-T
PYB15-Q48-S5-H-T picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q48-S5-H-T
Brief Description
DC/DC CONVERTER 5V 15W CM
Datasheet Download
PYB15-Q48-S5-H-T.pdf
Availability of PYB15-Q48-S5-H-T
QUANTITY
PYB15-Q48-S5-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q48-S5-H-T
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q48-S5-H-T
RoHS InformationPYB15-T Series Cert of Compliance
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-T
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input18 ~ 75 V
Output5V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)5 VDC @ 3A
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency89%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q48-S5-H-T
Related LinksPYB15-Q4, PYB15-Q48-S5-H-T Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q48-S5-H-T Details Description
Related parts for PYB15-Q48-S5-H-T
MODULE DDR 256MB 184-DIMM datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1.2 UNF 5V datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W CM datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM datasheet.pdf