Xilinx PZ5032NS10BC
PZ5032NS10BC picture photo
Mfg. Part Number
PZ5032NS10BC
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 12.5ns, 32-Cell, CMOS, PQFP44 IC
Datasheet Download
PZ5032NS10BC.pdf
Availability of PZ5032NS10BC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PZ5032NS10BC Order Process
Ship out your order
Specifications of PZ5032NS10BC
Internal Part NumberEIS-PZ5032NS10BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship PZ5032NS10BC today
SeriesPZ5032
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesPZ5032NS10BC-S-1915830764,XCR5032C-10VQ44I-1507137443
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for PZ5032NS10BC
Alternative Part (Replacement)EIS-PZ5032NS10BC
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksPZ5032, PZ5032NS10BC Datasheet, Xilinx Distributor
PZ5032NS10BC Details Description
Related parts for PZ5032NS10BC
RES SMD 75K OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 16SO datasheet.pdf
SURGE PROT REPLACEMENT PLUG datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 32pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 50W DO5 datasheet.pdf
IMPACT BP 2X16 GL/END SN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
LJT 21C 21#16 SKT WALL RECP datasheet.pdf
26500 19C 19#16 PIN RECP datasheet.pdf
22UF 40V 6.3X17.5 85C AXI datasheet.pdf