Vishay/Dale RNC55H6343FMB14
RNC55H6343FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H6343FMB14
Brief Description
RES 634K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H6343FMB14.pdf
Availability of RNC55H6343FMB14
QUANTITY
RNC55H6343FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H6343FMB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H6343FMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H6343FMB14
Related LinksRNC55H6, RNC55H6343FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H6343FMB14 Details Description
Related parts for RNC55H6343FMB14
IDC CABLE - MKR16A/MC16M/MKR16A datasheet.pdf
CONN ADAPT BNC PLUG TO SMB JACK datasheet.pdf
IC MCU ARM7 2MB FLASH 121BGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
PIGTAIL SM LDS SCAPC datasheet.pdf
POWER STRIP 24" 15A 8OUT 6'CR datasheet.pdf