Sullins Connector Solutions PZC10SBCN
PZC10SBCN picture photo
Mfg. Part Number
PZC10SBCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 10POS
Datasheet Download
PZC10SBCN.pdf
Availability of PZC10SBCN
QUANTITY
PZC10SBCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC10SBCN
Internal Part NumberEIS-PZC10SBCN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)