Sullins Connector Solutions PZC14SAAN
PZC14SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PZC14SAAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS
Datasheet Download
PZC14SAAN.pdf
Availability of PZC14SAAN
QUANTITY
PZC14SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC14SAAN
Internal Part NumberEIS-PZC14SAAN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC14SAAN
Related LinksPZC1, PZC14SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC14SAAN Details Description
Related parts for PZC14SAAN
IC DUART 44PLCC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 90POS .050" SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
PLUG W/ A CODED 0.5 M USB3-A COR datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf