Sullins Connector Solutions PZC14SAEN
PZC14SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PZC14SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS
Datasheet Download
PZC14SAEN.pdf
Availability of PZC14SAEN
QUANTITY
PZC14SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC14SAEN
Internal Part NumberEIS-PZC14SAEN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC14SAEN
Related LinksPZC1, PZC14SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC14SAEN Details Description
Related parts for PZC14SAEN
RES SMD 24 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
14P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
LEAD PLUG STK BAN 2MM WHITE 18" datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
KK RPC 156 HDR ASSY FRLK 10 CKT datasheet.pdf
DIN datasheet.pdf
VARISTOR 612V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf