Sullins Connector Solutions PZC15SADN
PZC15SADN picture photo
Mfg. Part Number
PZC15SADN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS
Datasheet Download
PZC15SADN.pdf
Availability of PZC15SADN
QUANTITY
PZC15SADN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC15SADN
Internal Part NumberEIS-PZC15SADN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC15SADN
Related LinksPZC1, PZC15SADN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC15SADN Details Description
Related parts for PZC15SADN
RES 47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE TERMINATION RG/U 178,404 datasheet.pdf
RES 15 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONNECTING BAR 10POS 9MM datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.88"X1.38" datasheet.pdf