Vishay/Dale RN55C4321DRE6
RN55C4321DRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C4321DRE6
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN55C4321DRE6.pdf
Availability of RN55C4321DRE6
QUANTITY
RN55C4321DRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C4321DRE6
Internal Part NumberEIS-RN55C4321DRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C4321DRE6
Related LinksRN55C4, RN55C4321DRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C4321DRE6 Details Description
Related parts for RN55C4321DRE6
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 1" BLK 4' datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CABLE GRIP ROTATING EYE 0.533M datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 25.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf