Sullins Connector Solutions PZC24SFAN
PZC24SFAN picture photo
Mfg. Part Number
PZC24SFAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS
Datasheet Download
PZC24SFAN.pdf
Availability of PZC24SFAN
QUANTITY
PZC24SFAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC24SFAN
Internal Part NumberEIS-PZC24SFAN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC24SFAN
Related LinksPZC2, PZC24SFAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC24SFAN Details Description
Related parts for PZC24SFAN
SIDACTOR BI 275V 250A TO-92 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 32PLCC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CORD COIL STANDARD 8-8 BLACK 5' datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE PERFORM 3A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS STRGHT SKT datasheet.pdf