Sullins Connector Solutions PZC24SFDN
PZC24SFDN picture photo
Mfg. Part Number
PZC24SFDN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS
Datasheet Download
PZC24SFDN.pdf
Availability of PZC24SFDN
QUANTITY
PZC24SFDN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC24SFDN
Internal Part NumberEIS-PZC24SFDN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC24SFDN
Related LinksPZC2, PZC24SFDN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC24SFDN Details Description
Related parts for PZC24SFDN
FIXED IND 750NH 180MA 2.3 OHM datasheet.pdf