Sullins Connector Solutions PZC26SAHN
PZC26SAHN picture photo
Mfg. Part Number
PZC26SAHN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS
Datasheet Download
PZC26SAHN.pdf
Availability of PZC26SAHN
QUANTITY
PZC26SAHN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC26SAHN
Internal Part NumberEIS-PZC26SAHN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC26SAHN
Related LinksPZC2, PZC26SAHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC26SAHN Details Description
Related parts for PZC26SAHN
CONN JACK STD INSUL HORIZ GREEN datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL DEC BLK MATTE datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf