Sullins Connector Solutions PZC32SBAN
PZC32SBAN picture photo
Mfg. Part Number
PZC32SBAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 32POS
Datasheet Download
PZC32SBAN.pdf
Availability of PZC32SBAN
QUANTITY
PZC32SBAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC32SBAN
Internal Part NumberEIS-PZC32SBAN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC32SBAN
Related LinksPZC3, PZC32SBAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC32SBAN Details Description
Related parts for PZC32SBAN
CONN SOCKET 22-26AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 5SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf