NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZM11NB1,115
PZM11NB1,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZM11NB1,115
Brief Description
DIODE ZENER 11V 300MW SMT3
Datasheet Download
PZM11NB1,115.pdf
Availability of PZM11NB1,115
QUANTITY
PZM11NB1,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZM11NB1,115
Internal Part NumberEIS-PZM11NB1,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZM11NB1,115
PZM11NB1,115 Details Description
Related parts for PZM11NB1,115
CONN RECEPT 16POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL 4BIT BIN 14TSSOP datasheet.pdf
IC POWER CTLR VR11.1 48-LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
ANTENNA WIRELESS EXTERNAL LTE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
FP0R EXPANSION UNIT 4 IN 4 RELAY datasheet.pdf
508 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
IMPACT 4X10 85OHM OPEN 37MM MEZZ datasheet.pdf