NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZU4.3DB2,115
PZU4.3DB2,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZU4.3DB2,115
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 4.3V 5TSSOP
Datasheet Download
PZU4.3DB2,115.pdf
Availability of PZU4.3DB2,115
QUANTITY
PZU4.3DB2,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZU4.3DB2,115
Internal Part NumberEIS-PZU4.3DB2,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±2%
Power - Max250mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device Package5-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZU4.3DB2,115
PZU4.3DB2,115 Details Description
Related parts for PZU4.3DB2,115
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 2CH 16CSBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
512MB LPDDR2 X32 400MHZ datasheet.pdf
CTV 19C 19#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP datasheet.pdf
4,7UF 63V 5X11 datasheet.pdf