NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZU9.1B1A,115
PZU9.1B1A,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZU9.1B1A,115
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 320MW SOD323
Datasheet Download
PZU9.1B1A,115.pdf
Availability of PZU9.1B1A,115
QUANTITY
PZU9.1B1A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZU9.1B1A,115
Internal Part NumberEIS-PZU9.1B1A,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±2%
Power - Max320mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZU9.1B1A,115
PZU9.1B1A,115 Details Description
Related parts for PZU9.1B1A,115
CONN SPLICE BUTT 4/0AWG AMPOWER datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC SENSOR ACCEL +/-40G 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
BUZZER MAGN 12V 2.048KHZ PCB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS T/H TIN .156 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1M OHM 1206 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 13pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 12ppm 8pF -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf