Apem Inc. Q14P3CXXB12E
Q14P3CXXB12E picture photo
Mfg. Part Number
Q14P3CXXB12E
Brief Description
LED PM INDICATOR PROMINENT BLUE
Datasheet Download
Q14P3CXXB12E.pdf
Availability of Q14P3CXXB12E
QUANTITY
Q14P3CXXB12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q14P3CXXB12E
Internal Part NumberEIS-Q14P3CXXB12E
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.55" (13.97mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating280mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q14P3CXXB12E
Related LinksQ14P3C, Q14P3CXXB12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q14P3CXXB12E Details Description
Related parts for Q14P3CXXB12E
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
508 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 3A SYNC 16QFN datasheet.pdf