Apem Inc. Q14P3CXXHY110E
Q14P3CXXHY110E picture photo
Mfg. Part Number
Q14P3CXXHY110E
Brief Description
LED PMI PROMINENT 110VAC YELLOW
Datasheet Download
Q14P3CXXHY110E.pdf
Availability of Q14P3CXXHY110E
QUANTITY
Q14P3CXXHY110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q14P3CXXHY110E
Internal Part NumberEIS-Q14P3CXXHY110E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.55" (13.97mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating30mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q14P3CXXHY110E
Related LinksQ14P3CX, Q14P3CXXHY110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q14P3CXXHY110E Details Description
Related parts for Q14P3CXXHY110E
CONN EDGE DUAL .050 R/A 80 POS datasheet.pdf
CONN RCPT 24-20AWG 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 298K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V 10% BX 1805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf