Apem Inc. Q16F1CXXW12E
Q16F1CXXW12E picture photo
Mfg. Part Number
Q16F1CXXW12E
Brief Description
INDICATOR 12V 16MM FLUSH WHITE
Datasheet Download
Q16F1CXXW12E.pdf
Availability of Q16F1CXXW12E
QUANTITY
Q16F1CXXW12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q16F1CXXW12E
Internal Part NumberEIS-Q16F1CXXW12E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating20mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q16F1CXXW12E
Related LinksQ16F1C, Q16F1CXXW12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q16F1CXXW12E Details Description
Related parts for Q16F1CXXW12E
TRANS PNP 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.49V TO46-3 datasheet.pdf