Apem Inc. Q16F5BXXHR12E3PB
Q16F5BXXHR12E3PB picture photo
Mfg. Part Number
Q16F5BXXHR12E3PB
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 12V 16MM RED PRKG BRKE
Datasheet Download
Q16F5BXXHR12E3PB.pdf
Availability of Q16F5BXXHR12E3PB
QUANTITY
Q16F5BXXHR12E3PB Order Process
Ship out your order
Specifications of Q16F5BXXHR12E3PB
Internal Part NumberEIS-Q16F5BXXHR12E3PB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQ16 Secret-Until-Lit Indicators
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQ16
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.30mm
Millicandela Rating800mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination StyleWire Leads - 7.8" (200.00mm)
Ingress ProtectionIP67
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q16F5BXXHR12E3PB
Related LinksQ16F5BXX, Q16F5BXXHR12E3PB Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q16F5BXXHR12E3PB Details Description
Related parts for Q16F5BXXHR12E3PB
FIXED IND 100UH 100MA 6 OHM TH datasheet.pdf
IC CONV PWM UVLO HV 7DIP datasheet.pdf
BOARD EVAL SI2493 + SI3008 24PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE WRAP SPIRAP 1/4" NAT 50' datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
IC DDR1 512M 200MHZ 60BGA datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 30W 12V SNGL POS datasheet.pdf