Apem Inc. Q16P1BXXY24E
Q16P1BXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q16P1BXXY24E
Brief Description
INDICATOR 24V 16MM PROMINENT YEL
Datasheet Download
Q16P1BXXY24E.pdf
Availability of Q16P1BXXY24E
QUANTITY
Q16P1BXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q16P1BXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q16P1BXXY24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating30mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q16P1BXXY24E
Related LinksQ16P1B, Q16P1BXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q16P1BXXY24E Details Description
Related parts for Q16P1BXXY24E
IC VOLT DETECT 3.0V CMOS SMD datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf