Apem Inc. Q19P1BXXG12E
Q19P1BXXG12E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1BXXG12E
Brief Description
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT GRN
Datasheet Download
Q19P1BXXG12E.pdf
Availability of Q19P1BXXG12E
QUANTITY
Q19P1BXXG12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1BXXG12E
Internal Part NumberEIS-Q19P1BXXG12E
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating40mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1BXXG12E
Related LinksQ19P1B, Q19P1BXXG12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1BXXG12E Details Description
Related parts for Q19P1BXXG12E
LED GREEN DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 50M 64VQFN datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD LOPWR 16-DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LASER DIODE datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS H.D M R/A 4-40 datasheet.pdf