Apem Inc. Q19P1BZZRYG24E
Q19P1BZZRYG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1BZZRYG24E
Brief Description
INDICATOR 24V 19MM PROM R/Y/G
Datasheet Download
Q19P1BZZRYG24E.pdf
Availability of Q19P1BZZRYG24E
QUANTITY
Q19P1BZZRYG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1BZZRYG24E
Internal Part NumberEIS-Q19P1BZZRYG24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorGreen, Red, Yellow
Lens Color-
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V Green, 24V Red, 24V Yellow
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1BZZRYG24E
Related LinksQ19P1BZ, Q19P1BZZRYG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1BZZRYG24E Details Description
Related parts for Q19P1BZZRYG24E
IDC CABLE - MKS16K/MC16M/X datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ MICRO8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
OMNI-DIRECTIONAL ANT 50 OHM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.3UH SMD datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf