Qualtek Electronics Corp. Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32
Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32
Brief Description
HEATSHRINK 3/32"-6" BLACK
Datasheet Download
Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32.pdf
Availability of Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32
QUANTITY
Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32
Internal Part NumberEIS-Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32
Shrinkage Ratio2 to 1
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.047" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.010" (0.25mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32
Related LinksQ2-CB-3/32-, Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32 Details Description
Related parts for Q2-CB-3/32-01-QB6IN-32
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
IC GATE XOR/XNOR QUINT 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
IEC FEMALE CONN TYPE C A/P 64P datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
BCZ 3.81/14/180LR SN OR BX datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf