Qualtek Electronics Corp. Q2-CB-3/32-01-SS500FT
Q2-CB-3/32-01-SS500FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-CB-3/32-01-SS500FT
Brief Description
HEATSHRINK 3/32"-500' BLACK
Datasheet Download
Q2-CB-3/32-01-SS500FT.pdf
Availability of Q2-CB-3/32-01-SS500FT
QUANTITY
Q2-CB-3/32-01-SS500FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-CB-3/32-01-SS500FT
Internal Part NumberEIS-Q2-CB-3/32-01-SS500FT
Shrinkage Ratio2 to 1
Length500.0' (152.4m)
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.047" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.010" (0.25mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-CB-3/32-01-SS500FT
Related LinksQ2-CB-3/32, Q2-CB-3/32-01-SS500FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-CB-3/32-01-SS500FT Details Description
Related parts for Q2-CB-3/32-01-SS500FT
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC MICROMANAGER 5% 16-DIP datasheet.pdf
GDT 260V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 680K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC MULTIPLIER X3 ACTIVE 16-QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 200MW UMD2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf