Qualtek Electronics Corp. Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT
Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT
Brief Description
HEATSHRINK 1/2"-100' YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT.pdf
Availability of Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT
QUANTITY
Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT
Internal Part NumberEIS-Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT
Shrinkage Ratio2 to 1
Length100.0' (30.5m)
Inner Diameter - Supplied0.500" (12.7mm)
Inner Diameter - Recovered0.250" (6.4mm)
Recovered Wall Thickness0.026" (0.66mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT
Related LinksQ2-F2XYG-1/, Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT Details Description
Related parts for Q2-F2XYG-1/2-08-MS100FT
IC REG LDO 5V 0.1A DPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 0.2A SOT23-3 datasheet.pdf
FUSE CERM 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
THUMB SCREW KNOB 8-32 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE 600V 100A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 90MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25.5mA Backlight 24-WQFN (4x4) datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf