Qualtek Electronics Corp. Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24
Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24
Brief Description
HEATSHRINK 3/16"-6" YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24.pdf
Availability of Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24
QUANTITY
Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24
Internal Part NumberEIS-Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24
Shrinkage Ratio2 to 1
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
Inner Diameter - Supplied0.187" (4.8mm)
Inner Diameter - Recovered0.095" (2.4mm)
Recovered Wall Thickness0.022" (0.56mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24
Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24 Details Description
Related parts for Q2-F2XYG-3/16-08-QB6IN-24
IDC CABLE - MPR14K/MC14F/MPR14K datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 384K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
26 WAY PLUG ASSY VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf