Qualtek Electronics Corp. Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M
Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M
Brief Description
HEATSHRINK 5/16"-100M YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M.pdf
Availability of Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M
QUANTITY
Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M
Internal Part NumberEIS-Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M
Shrinkage Ratio2 to 1
Length328.1' (100m)
Inner Diameter - Supplied0.315" (8.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.157" (4.0mm)
Recovered Wall Thickness0.022" (0.56mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M
Related LinksQ2-F2XYG-5/, Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M Details Description
Related parts for Q2-F2XYG-5/16-08-SS100M
RES SMD 2.26K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 8.2K OHM 5% AXL datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO204AC datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 16V NP0 0508 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 20ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 50W datasheet.pdf