Qualtek Electronics Corp. Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M
Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M
Brief Description
HEATSHRINK 5/8"-50M YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M.pdf
Availability of Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M
QUANTITY
Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M
Internal Part NumberEIS-Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M
Shrinkage Ratio2 to 1
Length164.0' (50.0m)
Inner Diameter - Supplied0.630" (16.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.315" (8.0mm)
Recovered Wall Thickness0.027" (0.68mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M
Related LinksQ2-F2XYG-5, Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M Details Description
Related parts for Q2-F2XYG-5/8-08-SS50M
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 31POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
20P MTA156 ASSY 20AWG YEL LF datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 54POS datasheet.pdf
CONN FFC VERT 26POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
1207 VAPROTEX W/25FT 16-3 datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
1.25MM M/M 50POS 26AWG 300MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO252 datasheet.pdf