Qualtek Electronics Corp. Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT
Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT
Brief Description
HEATSHRINK 3/4"-50' YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT.pdf
Availability of Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT
QUANTITY
Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT
Internal Part NumberEIS-Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT
Shrinkage Ratio3 to 1
Length50.0' (15.24m)
Inner Diameter - Supplied0.750" (19.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.236" (6.0mm)
Recovered Wall Thickness0.033" (0.84mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT
Related LinksQ2-F3XYG-3/, Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT Details Description
Related parts for Q2-F3XYG-3/4-08-MS50FT
RES SMD 47K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 33 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .05W 30MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 130A TO263 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT PIN datasheet.pdf