Qualtek Electronics Corp. Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT
Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT
Brief Description
HEATSHRINK 3/8"-30' YLLW/GREEN
Datasheet Download
Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT.pdf
Availability of Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT
QUANTITY
Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT
Internal Part NumberEIS-Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT
Shrinkage Ratio3 to 1
Length30.0' (9.14m)
Inner Diameter - Supplied0.375" (9.5mm)
Inner Diameter - Recovered0.118" (3.0mm)
Recovered Wall Thickness0.030" (0.76mm)
ColorYellow, Green
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT
Related LinksQ2-F3XYG-3/, Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT Details Description
Related parts for Q2-F3XYG-3/8-08-QX30FT
DIP CABLE - CDR24G/AE24M/CDR24G datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
MULTIVIBRATOR MONO/ASTABL 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 6A 24TQFN datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf