Qualtek Electronics Corp. Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25
Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25
Brief Description
HEATSHRINK 3/8"-48" BLACK
Datasheet Download
Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25.pdf
Availability of Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25
QUANTITY
Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25
Internal Part NumberEIS-Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.375" (9.5mm)
Inner Diameter - Recovered0.187" (4.8mm)
Recovered Wall Thickness0.024" (0.61mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Shrink Temperature65°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25
Related LinksQ2-LS-3/8-0, Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25 Details Description
Related parts for Q2-LS-3/8-01-QB48IN-25
LED 7-SEGMENT .28" 2DGT GREEN CC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
35 DEGREE 5.00MM 2 ASY datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf