Qualtek Electronics Corp. Q2-LS-5/8-01-SS200FT
Q2-LS-5/8-01-SS200FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-LS-5/8-01-SS200FT
Brief Description
HEATSHRINK 5/8"-200' BLACK
Datasheet Download
Q2-LS-5/8-01-SS200FT.pdf
Availability of Q2-LS-5/8-01-SS200FT
QUANTITY
Q2-LS-5/8-01-SS200FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-LS-5/8-01-SS200FT
Internal Part NumberEIS-Q2-LS-5/8-01-SS200FT
Shrinkage Ratio2 to 1
Length200.0' (61m)
Inner Diameter - Supplied0.630" (16.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.315" (8.0mm)
Recovered Wall Thickness0.024" (0.61mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Shrink Temperature65°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-LS-5/8-01-SS200FT
Related LinksQ2-LS-5/8-, Q2-LS-5/8-01-SS200FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-LS-5/8-01-SS200FT Details Description
Related parts for Q2-LS-5/8-01-SS200FT
MOSFET N-CH 20V 6.8A 8-SOIC datasheet.pdf
FERRULE INS TWIN 18AWG RED 7/16" datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP16S/AE16M/X datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PORTE LANGUETTE ET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf