Qualtek Electronics Corp. Q2-XT-14AWG-01-QX50FT
Q2-XT-14AWG-01-QX50FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-XT-14AWG-01-QX50FT
Brief Description
HEATSHRINK 14AWG 50' BLACK
Datasheet Download
Q2-XT-14AWG-01-QX50FT.pdf
Availability of Q2-XT-14AWG-01-QX50FT
QUANTITY
Q2-XT-14AWG-01-QX50FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-XT-14AWG-01-QX50FT
Internal Part NumberEIS-Q2-XT-14AWG-01-QX50FT
TypeSmooth
Diameter - Inside0.065" (1.65mm)
Diameter - Outside0.096" (2.44mm)
Length50.0' (15.24m)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-XT-14AWG-01-QX50FT
Related LinksQ2-XT-14AW, Q2-XT-14AWG-01-QX50FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-XT-14AWG-01-QX50FT Details Description
Related parts for Q2-XT-14AWG-01-QX50FT
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.1A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
07+07 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 HCSL 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IGBT 650V 85A 277W TO-247N datasheet.pdf