Qualtek Electronics Corp. Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25
Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25
Manufacturer
Product Category
Solid Tubing, Sleeving
Brief Description
HEATSHRINK 6AWG 48" BLACK
Datasheet Download
Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25.pdf
Availability of Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25
QUANTITY
Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25
Internal Part NumberEIS-Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySolid Tubing, Sleeving
SeriesQ2-XT
TypeSmooth
Diameter - Inside0.161" (4.09mm)
Diameter - Outside0.201" (5.10mm)
Length4.0' (1.22m)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25
Related LinksQ2-XT-6AWG-, Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25 Details Description
Related parts for Q2-XT-6AWG-01-QB48IN-25
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/4" datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC 80VDC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 5.6UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 15C PIN 72" RBW JACKP datasheet.pdf