Littelfuse Q2004F411
Q2004F411 picture photo
Mfg. Part Number
Q2004F411
Brief Description
TRIAC 200V 4A TO202
Datasheet Download
Q2004F411.pdf
Availability of Q2004F411
QUANTITY
Q2004F411 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2004F411
Internal Part NumberEIS-Q2004F411
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Triac TypeStandard
Voltage - Off State200V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)46A, 55A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)25mA
Current - Hold (Ih) (Max)30mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2004F411
Related LinksQ200, Q2004F411 Datasheet, Littelfuse Distributor
Q2004F411 Details Description
Related parts for Q2004F411
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX19712 datasheet.pdf
DESIGN KIT FOR OLED ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
6187-23 CUT OFF PLUNGER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/2W 1210 datasheet.pdf