Apem Inc. Q22P1CXXY24E
Q22P1CXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q22P1CXXY24E
Brief Description
INDICATOR 24V 22MM PROMINENT YEL
Datasheet Download
Q22P1CXXY24E.pdf
Availability of Q22P1CXXY24E
QUANTITY
Q22P1CXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q22P1CXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q22P1CXXY24E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.87" (22.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 18.00mm
Millicandela Rating60mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q22P1CXXY24E
Related LinksQ22P1C, Q22P1CXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q22P1CXXY24E Details Description
Related parts for Q22P1CXXY24E
IC TXRX RS232 1MBPS SD 28-SSOP datasheet.pdf
TRANSF AUDIO 12K/48K 150/600 IMP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 2220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
UPS 20KVA 16KW 220V 3-PHASE TOWR datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 23MM PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 THRUHL datasheet.pdf