Bergquist Q3-0.005-AC-1212-NA
Q3-0.005-AC-1212-NA picture photo
Mfg. Part Number
Q3-0.005-AC-1212-NA
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD RECT .005" Q3 ADH
Datasheet Download
Q3-0.005-AC-1212-NA.pdf
Availability of Q3-0.005-AC-1212-NA
QUANTITY
Q3-0.005-AC-1212-NA Order Process
Ship out your order
Specifications of Q3-0.005-AC-1212-NA
Internal Part NumberEIS-Q3-0.005-AC-1212-NA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationQ-PAd 3 Material Report
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesQ-Pad® 3
UsageSheet
ShapeSquare
Outline304.80mm x 304.80mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialElastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, CarrierFiberglass
ColorBlack
Thermal Resistivity0.35°C/W
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q3-0.005-AC-1212-NA
Related LinksQ3-0.005-, Q3-0.005-AC-1212-NA Datasheet, Bergquist Distributor
Q3-0.005-AC-1212-NA Details Description
Related parts for Q3-0.005-AC-1212-NA
FIXED IND 220UH 3.5A 74 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DCP DUAL 100K 256TAP 24-TSSOP datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 90POS DUAL T/H datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.42A 25 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DL RA 50POS .100 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 20POS .050" T/H datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 150MA 10.92 OHM datasheet.pdf