Littelfuse Q4015R567
Q4015R567 picture photo
Mfg. Part Number
Q4015R567
Brief Description
TRIAC 400V 15A TO220
Datasheet Download
Q4015R567.pdf
Availability of Q4015R567
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Q4015R567 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q4015R567
Internal Part NumberEIS-Q4015R567
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingBulk
Triac TypeStandard
Voltage - Off State400V
Current - On State (It (RMS)) (Max)15A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)167A, 200A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)50mA
Current - Hold (Ih) (Max)70mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220 Non-Isolated Tab
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q4015R567
Related LinksQ401, Q4015R567 Datasheet, Littelfuse Distributor
Q4015R567 Details Description
Related parts for Q4015R567
CONN PLUG 16POS 3MM DUAL ROW datasheet.pdf
IC MULTI-CH CTRLR 132CQFP datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 6.3V 20% 5829 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A 1607 datasheet.pdf