Panasonic Electronic Components Q4700509
Q4700509 picture photo
Mfg. Part Number
Q4700509
Manufacturer
Product Category
Capacitor Kits
Brief Description
KIT CAP SPEC POLY 9 VAL 15 EACH
Datasheet Download
Q4700509.pdf
Availability of Q4700509
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Q4700509 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q4700509
Internal Part NumberEIS-Q4700509
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Kits
FamilyCapacitor Kits
SeriesSP-Cap CD, CX, SL, SX
Packaging-
Kit TypePolymer; Aluminum Electrolytic
Values135 pcs - 15 ea of 39µF ~ 470µF
Mounting TypeSurface Mount
Packages Included7343-17, 7343-20
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q4700509
Related LinksQ470, Q4700509 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
Q4700509 Details Description
Related parts for Q4700509
CAP FILM 10UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
IC LEAD-ACID BATT CHARGER 20PLCC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TRF372017 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
GSM ANT W/SMA CONN M275 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 M25 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
AM60000C403 FLANGED DOUBLE BALL datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
AB 2C 2#4 PIN PLUG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf