Delta Electronics Q48SG12034NRFC
Q48SG12034NRFC picture photo
Mfg. Part Number
Q48SG12034NRFC
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 12V 400W
Datasheet Download
Q48SG12034NRFC.pdf
Availability of Q48SG12034NRFC
QUANTITY
Q48SG12034NRFC Order Process
Ship out your order
Specifications of Q48SG12034NRFC
Internal Part NumberEIS-Q48SG12034NRFC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Efficiency Isolated DC/DC Converters
Isolated DC/DC Converter Design Considerations
Featured ProductPower Management Solutions
Isolated Open-Frame DC/DC Converters
Standard Package15
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesDelphi Q48SG
PackagingBulk
TypeIsolated Module, Digital
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)38V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 111.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)34A
Power (Watts) - Manufacture Series400W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case13-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency96%
Power (Watts) - Max400W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q48SG12034NRFC
Related LinksQ48SG12, Q48SG12034NRFC Datasheet, Delta Electronics Distributor
Q48SG12034NRFC Details Description
Related parts for Q48SG12034NRFC
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 3.9UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf