Qualtek Electronics Corp. Q5-3XM-3-01-QB48IN-5
Q5-3XM-3-01-QB48IN-5 picture photo
Mfg. Part Number
Q5-3XM-3-01-QB48IN-5
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK 3"-38" BLACK
Datasheet Download
Q5-3XM-3-01-QB48IN-5.pdf
Availability of Q5-3XM-3-01-QB48IN-5
QUANTITY
Q5-3XM-3-01-QB48IN-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q5-3XM-3-01-QB48IN-5
Internal Part NumberEIS-Q5-3XM-3-01-QB48IN-5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesQ5-3XM
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio3 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied2.953" (75.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.866" (22.0mm)
Recovered Wall Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesAdhesive Lined, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q5-3XM-3-01-QB48IN-5
Related LinksQ5-3XM-3-0, Q5-3XM-3-01-QB48IN-5 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q5-3XM-3-01-QB48IN-5 Details Description
Related parts for Q5-3XM-3-01-QB48IN-5
OSC XO 50.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CORD MINI BANANA PLUG RED 60" datasheet.pdf
CAP CER 620PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS 5MM datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172.7X50.8MM 48VDC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf