TXC CORPORATION TD-15.000MCD-T
TD-15.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-15.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 15.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-15.000MCD-T.pdf
Availability of TD-15.000MCD-T
QUANTITY
TD-15.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-15.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TD-15.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-15.000MCD-T
Related LinksTD-15.0, TD-15.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-15.000MCD-T Details Description
Related parts for TD-15.000MCD-T
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERMINAL V/G 2-LEVEL PKG/500 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M8 1.5MM NO datasheet.pdf
3/4 INCH DUAL HST RED 200/6" PKG datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 388 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf