Apem Inc. Q6F1BXXG24E
Q6F1BXXG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q6F1BXXG24E
Brief Description
INDICATOR 24V 6MM FLUSH GREEN
Datasheet Download
Q6F1BXXG24E.pdf
Availability of Q6F1BXXG24E
QUANTITY
Q6F1BXXG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6F1BXXG24E
Internal Part NumberEIS-Q6F1BXXG24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 3mm (T-1)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6F1BXXG24E
Related LinksQ6F1B, Q6F1BXXG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6F1BXXG24E Details Description
Related parts for Q6F1BXXG24E
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 15A TO-247AC datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 246K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf